ביטוח משכנתא השוואת מחירים השווה ביטוחים
מחשבון משכנתא השימוש במחשבון משכנתא

כיצד להשתמש במחשבון משכנתאות

שימוש במחשבון משכנתאמחשבון משכנתאות הוא אחד הכלים הטובים ביותר שיכולים להיות לנו כמי שהולכים לקחת הלוואה מאוד גדולה ויצטרכו להחזיר אותה מדי חודש בחודשו לאורך מספר רב של שנים. כאשר אנו רוצים לקחת משכנתא, כל מה שמעניין אותנו זה איפה הכי כדאי לקחת את המשכנתא, ובשביל זה יש את מחשבון המשכנתאות, שהוא כאמור, כלי מאוד יעיל ונוח להשתמש בו על מנת שנתוני המשכנתא יהיו מולנו בכל רגע נתון, אל מול כל המלווים, הבנקים השונים. הפרט הבסיסי הוא הידיעה כיצד משתמשים במחשבון הזה. להלן מספר פרמטרים שיש להכיר אותם.

מחשבון משכנתאות מכיל את סכום ההלוואה

סכום ההלוואה הוא אחד המשתנים החשובים ביותר, משום שמדובר בסכומי כסף מאוד גדולים. ממוצע המשכנתאות עומד על כמה מאות אלפי שקלים, ולכן מדובר בסכום משמעותי. השאיפה היא לבוא עד כמה שניתן עם סכום ראשוני, על מנת שההחזר החודשי יהיה על סכום נמוך ככל האפשר. כל מחשבון משכנתאות יבקש לדעת מהו הסכום הראשוני שאותו מבקשים הלווים לקחת לעצמם בשביל לרכוש את הנכס.

תקופת ההחזרים וההבדלים ביניהן

לכל תקופת החזרים יש נתוני החזר שונים. יש מי שייקחו את המשכנתא לתקופה ארוכה יותר ויפרשו את התשלומים לקטנים יותר, ויש מי שיעדיפו דווקא תקופת החזר קצרה יותר, עם גובה החזרים גבוה יותר. ההבדל המשמעותי הוא בגובה הריבית. צריך להזין לכל מחשבון משכנתאות את הריביות המשתנות ולראות להיכן צמודות המשכנתאות. לכל תקופת החזרים יש ריבית משתנה, וצריך לראות מה עדיף לכל אחד לעשות.

מחשבון משכנתאות והמדד הצמוד

לכל מחשבון משכנתאות נצטרך גם להזין נתונים של מדדים, אולם אלו משתנים כל הזמן. אנו יכולים להזין את הנתונים של מדד קבוע יותר, לעומת הזנת נתונים של מדד פחות יציב, אך בכל מקרה מדובר במשתנים שיכולים לאבד את היציבות שלהם. כל מחשבון של משכנתאות יראה את התוצאה הסופית בהתחשב בנתונים הברורים שהוזנו לתוכו בזמן אמת, ואם התוצאות יישארו אותן תוצאות גם לאחר 15 שנה, זאת לא ניתן לחזות.

ייעוץ מקצועי אל מול מחשבון משכנתאות

מחשבון משכנתאות יראה את הנתונים שהוא מוגדר להראות על פי הנתונים שיש לו, והתוצאה תהיה ברורה ואיכותית. אך מחשבון משכנתאות לא מחליף בשום צורה שהיא ייעוץ מפי איש מקצוע מומחה, ולכן במקביל לחישוב ההחזרים על ידי מחשבון המשכנתאות, מומלץ מאוד להגיע לפגישה עם בנקאי שיודע לומר את כל התשובות, לאחר חישובים מדויקים והתייחסות אל כל הספקולציות.

קבל הצעה לביטוח


מחשבון משכנתא

 
סכום ההלוואה
ריבית שנתית %
מספר השנים Years
 
מספר תשלומים
תשלום חודשי

הצעת מחיר לביטוח חיים