ביטוח משכנתא השוואת מחירים השווה ביטוחים
ביטוח חיים ביטוח ריסק

מהו ביטוח חיים ריסק

ריסק ביטוח חייםביטוח חיים זהו מונח המוכר כיום לכולנו, אך אנו לא יודעים שיש מספר סוגים של ביטוחי חיים, זאת ועוד אנו לא יודעים מהו ביטוח חיים ריסק. מדובר בעצם בביטוח החיים הנפוץ ביותר, מאחר וזהו ביטוח החיים הנקנה ביותר כיום בשוק ביטוחי החיים. גם ביטוח חיים ריסק מגיע בשתי צורות עיקריות, כאשר הצורה הראשונה היא ביטוח חיים עם חיסכון להמשך, והצורה השנייה היא ביטוח חיים שכזה אך ללא האלמנט של החיסכון. ההבדל הוא מהותי ומשמעותי, ויפורט בהמשך, אך חשוב מאוד לדעת ולהכיר את ביטוח החיים המדובר.

לדעת שיש ביטוח חיים למשפחה

ביום שאדם הולך לעולמו, בין אם זה ממוות כתוצאה מתאונה, או משיבה טובה, וגם לא עלינו ממחלה קשה, הוא משאיר אחריו שיירים. השיירים נאלצים להתמודד עם האובדן הגדול ביותר, והאבל יכול בהחלט להיות כבד מנשוא. נקודה אחת שניתן לראות אותה כנקודה חיובית בכל הסיפור הזה היא ביטוח החיים. ברגע שאדם רכש לעצמו ביטוח חיים זמן מסוים לפני כן, הוא בעצם ביטח את חייו, אבל במותו הצליח להוסיף איכות חיים לשיירים, באמצעות ביטוח חיים ריסק.

השוני בין ביטוחי החיים

כאמור, ביטוחי החיים יכולים להתחלק למספר סוגים, כאשר ביטוח חיים ריסק יכול להיות עם חיסכון או בלי חיסכון. אדם יכול לרכוש לעצמו ביטוח חיים עם חיסכון ויכול גם בלי, כאשר הוא גם יכול להוסיף לפוליסה את הסעיף שמפעיל אותה במקרה והוא לא בהכרח מת, אלא פשוט מפסיק לתפקד, ונאלץ להפסיק לעבוד כתוצאה ממחלה קשה או מתאונה משתקת. הפוליסה בעצם יותר מעין חלופה של הכנסה מצד הנפטר, או "המושבת", והמשפחה עדיין ממשיכה באיכות החיים שהייתה לה לפני כן. ניתן גם להגביל פוליסות ביטוח חיים למספר עשרות שנים, ולא לעשות פוליסות לכל החיים.

ביטוח חיים ריסק עם חיסכון לעומת בלי

אדם שנפטר יכו להיות עם פוליסת ביטוח חיים ריסק טהורה או לא , עם חיסכון או שלא. עם חיסכון זוהי תוכנית הרבה יותר משתלמת, משום שהיא משלבת גם את הקצבה שמופרשת כתוצאה מהפעלת הפוליסה, וגם את סכומי הפרישה שהנפטר היה זכאי להם מידה והיה ממשיך לחיות.

חשוב לדעת כיצד לבחור ביטוח חיים ריסק

הבחירה איזו מן הפוליסות לעשות היא בסופו של דבר של הנפטר, כאשר הוא עדיין בחיים, ולכל אחת מן הצורות יש את היתרונות שלה ואת החסרונות, למרות שההמלצה היא עדיין על סכומי הכסף הגדולים יותר.

למידע נוסף על ביטוחי חיים כחלק מביטוח המשכנתא ועל ביטוחי משכנתא הקלק כאן!

קבל הצעה לביטוח


מחשבון משכנתא

 
סכום ההלוואה
ריבית שנתית %
מספר השנים Years
 
מספר תשלומים
תשלום חודשי

הצעת מחיר לביטוח חיים