ביטוח משכנתא השוואת מחירים השווה ביטוחים
ביטוח חיים ביטוח חיים

ההבדל בין ביטוח חיים אישי לביטוח חיים למשכנתא

ביטוח חיים במשכנתאהחיים שלנו בעידן המודרני מתומחרים לא מעט בכל מיני צורות של תעריפים. כאשר אנו מבקשים לתמחר את החיים האישיים שלנו, אנו נתקלים בכל מיני פרמטרים וקריטריונים שניצבים בפנינו ומנסחים את התעריף הנכון עבורנו. יש הרבה מאוד מקומחת ודרכים שבהן אנו צריכים לשלם כסף עבור השווי של החיים שלנו, חלק מתוך בחירה וחלק מתוך הכרח. אחד ההבדלים הברורים ביותר הוא אותו הבדל משמעותי שיש בין ביטוח החיים הרגיל שאנו מכירים ובין ביטוח חיים למשכנתא. לכל אחד מן התחומים הללו יש סיבות אחרות לביטוח, ונגזרות שונות להפעלה שלו.

מה זה אומר ביטוח חיים לעומת ביטוח חיים למשכנתא

שלא כמו ביטוח חיים למשכנתא, ביטוח חיים אנו לא חייבים לעשות בכל מצב, ואם אנו רוצים לעשות זאת, אז הבחירה היא בסופו של דבר שלנו. כאשר אנו רוכשים ביטוח חיים אנו בעצם מבטחים את החיים שלנו, ומחכים ליום שבו נמות, מכל סיבה שהיא. כאשר יגיע היום הנורא והטראגי הזה, אנו ניקבר, אך הפוליסה תופעל והמשפחה, או השיירים שלהם השארנו את הקרן, תוכל ליהנות מסכומי הכסף החודשיים שיופקדו לחשבונה בכל פעם מחדש. ביטוח חיים למשכנתא אינו עובד ככה, אלא מסיבות אחרות לגמרי.

מה זה ביטוח חיים למשכנתא

בניגוד לביטוח חיים רגיל, ביטוח חיים למשכנתא הוא ביטוח חובה לכל מי שמבקש לקחת משכנתא בשביל לרכוש נכס. כיום הבנקים מאלצים ומחייבים את כל הלקוחות שלהם לרכוש גם פוליסה של ביטוח משכנתא, והיא מחולקת לביטוח מבנה וביטוח חיים, כאשר ביטוח החיים בעצם מגבה את הלווה מפני מוות בטרם עת, כלומר מוות בטרם ביום החזרת ההלוואה במלואה.

ההבדל בין ביטוח חיים למשכנתא ובין ביטוח חיים

ההבדל המשמעותי ביותר הוא הפעולה שנגרמת כתוצאה מן הפעילות של הפעלת הפוליסה. כאשר מופעלת פוליסת ביטוח חיים רגילה, הכסף יוצא החוצה והשיירים "נהנים" ממנו, לעומת ביטוח חיים למשכנתא, שלא משאיר למשפחה את הכסף, אלא פשוט מונע מן השיירים להמשיך ולשלם על המשכנתא, וכך נמנע מן המשפחה הנטל הכבד של המשך התשלום וסיום החזר ההלוואה הגדולה והמעיקה הזו.

ההשקעה היא הדדית

בין ביטוח חיים אחד לאחר, בכל מקרה אנו מדברים על השקעה. ההשקעה הזו מגיעה או בצורה של כסף או בצורה של היפטרות מנטל כלכלי, ובכל מקרה צריך לדעת ולהכיר את החשיבות הגדולה של הביטוחים הללו. אמנם אחד מהם הוא חובה והשני הוא בחירה, אך מדובר בביטוחים חשובים. למען אחרים.

קבל הצעה לביטוח


מחשבון משכנתא

 
סכום ההלוואה
ריבית שנתית %
מספר השנים Years
 
מספר תשלומים
תשלום חודשי

הצעת מחיר לביטוח חיים