ביטוח משכנתא השוואת מחירים השווה ביטוחים

מה זה ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתאביטוח משכנתא נחשב כיום לאחד הביטוחים החשובים ביותר שאנו צריכים לעשות. המשכנתא היא אחת ההלוואות הנדרשות ביותר, ולרוב זה רק עניין של זמן עד שאנחנו לוקחים משכנתא על מנת שנוכל לקנות את הבית שרצינו. כאשר אנו רוצים לקנות בית, ומדובר ברכוש יקר מאוד היום, אין לנו את הסכום הנדרש, ולכן אנו לוקחים הלוואה גדולה מאוד מן הבנק – משכנתא, כאשר אותה אנו צריכים להחזיר לאורך השנים שיבואו, ומדובר במשכנתאות של עד 25 שנה החזר. על מנת שהבנק ייתן ההלוואה הזו, צריך לבטח את הלווים, וכך הומצא ביטוח משכנתא.

בנקים לא לוקחים סיכונים

כאמור, המשכנתא היא הלוואה מאוד גדולה, שיכולה להגיע עד למאות אלפי שקים, ואף למעלה מכך, אם מחירי הדירות ימשיכו לעלות עוד ועוד. הבנקים לא יכולים ולא מרשים לקחת את הסיכון שאדם שלקח משכנתא לא יחזיר את הסכום עד השקל האחרון, ולכן כל מי שלוקח משכנתא היום, צריך גם לעשות ביטוח משכנתא, כלומר לבטח את החזר המשכנתא. במידה וקורה מצב שבו הלווה לא יכול להחזיר את המשכנתא, מכל סיבה שהיא, מופעל אותו ביטוח משכנתא. הביטוח מורכב מביטוח מבנה ומביטוח חיים. לכל חלק יש את התחום שמגבה את הלווה מכיוון אחר.

ביטוח משכנתא למבנה

אנו הרי לוקחים משכנתא בשביל לקנות מבנה, בסופו של דבר. אן קורה משהו למבנה, המשכנתא צריכה לקבל את החיזוק מצד חברת הביטוח, ולכן כאשר קורה משהו למבנה, כל ביטוח משכנתא צריך להיות מופעל על ידי חברת הביטוח. חשוב מאוד לדעת שאם עוברים חברת ביטוח יש ליידע את הבנק, על מנת שיוכל לבטל את הביטוח שהוא עשה באופן עצמאי. ההעברה והביטול היא על אחריות הלווה עצמו.

ביטוח חיים ומשכנתא

ביטוח חיים הוא חלק מאוד חשוב בכל ביטוח משכנתא, משום יכול להיווצר מצב טראגי, שחס וחלילה יקרה משהו ללוקח המשכנתא, ולא ניתן יהיה להחזיר את ההלוואה הזו עד לסופה. במקרים כאלו מופעל הביטוח והנטל של החזר המשכנתא לא נופל על המשפחה עצמה, אלא ההחזר עצמו נעשה במקביל. התסריט של הפעלת ביטוח חיים הוא לא קל למחשבה, אך זה חלק מהחיים עצמם.

החשיבות של ביטוח משכנתא

כל מי שלקח משכנתא ולא עשה ביטוח משכנתא, עד לפני שהדבר החל להיות חובה, ולא הצליח להחזיר את המשכנתא מכל סיבה שעלתה כאן, יכול לספר עד כמה המצב בהחלט משנה את החיים. צריך לדעת ולהכיר את התחום הזה, ללמוד עד כמה שניתן.

קבל הצעה לביטוח


מחשבון משכנתא

 
סכום ההלוואה
ריבית שנתית %
מספר השנים Years
 
מספר תשלומים
תשלום חודשי

הצעת מחיר לביטוח חיים