ביטוח משכנתא השוואת מחירים השווה ביטוחים
מחשבון משכנתא הלוואת המשכנתא

מהי הלוואת משכנתא

משכנתאכאשר מגיע היום שבו אתם רוצים לקנות בית, צריך למצוא את הדרך לממן את הרכישה הזו. מעטים מאוד יכולים להוציא מכיסם סכומי כסף כל כך גדולי על מנת לרכוש בית, אך אתם כנראה ותצטרכו ללוות את הכסף. לשם כך ניתן לקחת משכנתא. מדובר בהלוואה מאוד גדולה, שעומדת על כמה עשרות אחוזים ממחיר הבית או הדירה, וכל מי שרוצה לקחת את המשכנתא צריך לדעת כיצד עושים זאת ואיך ההתחייבות לכך מתקיימת. החזרי משכנתא הם ארוכי טווח משום שההלוואה היא בהחלט גדולה.

גופים שנותנים משכנתא

כיום אתם יכולים לקחת משכנתא, במידה ואתם עומדים בכל התנאים, בבנק שאתם בוחרים ללוות ממנו את הכסף, ובנוסף לכך אתם גם מחויבים לעשות ביטוח למשכנתא, שאותו לא חייבים לעשות בבנק, אלא ניתן גם לעשות אותו בכל חברת ביטוח. לכל בנק יש מדיניות הלוואת שונה במעט, וצריך לבדוק מה כל בנר מציע לקהל לקוחותיו. גם חברות הביטוח יכולות, במידת הצורך להעניק משכנתא, או הלוואה שמלימה, אם הלקוחות מבקשים זאת. הכל בהתאם לתנאים המקובלים בשוק וכל מקרה לגופו.

הון עצמי אל מול הון זר

כאשר אנו לוקחים משכנתא, אנו באים עם הון עצמי ומבקשים הון זר. הכוונה היא לסכום הכסף שאנו מביאים מן הכיס שלנו והכסף מבחוץ, שהוא בעצם המשכנתא. היחס יכול להגיע עד לכדי 30% מסך כל הסכום שמגיע מהון עצמי שלכם, ועד ל-70% שהבנק ישלים לכם כמשכנתא לרכישת הנכס. בכל תקופה משתנים היקפי האחוזים, אך העיקרון נשאר אותו הדבר. לבנק יש את האפשרות לקבוע מהו היחס המתאים.

זמן ההחזר של המשכנתא

כאמור, משכנתא היא הלוואה גדולה מאוד, שמגיעה גם לסכומים של מאות אלפי שקלים ואף יותר, וצריך לחלק את ההחזר על תקופת זמן נוחה יחסית, והממוצע עומד על 15 שנה, פחות או יותר, ובהחלט אפשר גם יותר, אך מי רוצה להיות חייב לבנק במשך יותר מ-30 שנה. כאשר מחזירים את המשכנתא, מחזירים גם את הקרן, כלומר את סכום ההלוואה, וגם את הריבית שצריך לתת לבנק כעמלה על ההלוואה עצמה.

ההצמדה למדד חשובה מאוד

עם לקיחת המשכנתא, אתם צריכים להחליט לאיזה מדד אתם מצמידים את ההלוואה, משום שכך נקבעת הריבית, ולכל מדד יש את היתרונות והחסרונות שלו. ההמלצה היא ללכת ליועץ משכנתאות ולבקש את התמונה הברורה ביותר לגבי איזו משכנתא כדאי לקחת ואיך להצמיד אותה. כל הספקולציות יעלו והתמונה תתבהר.

קבל הצעה לביטוח


מחשבון משכנתא

 
סכום ההלוואה
ריבית שנתית %
מספר השנים Years
 
מספר תשלומים
תשלום חודשי

הצעת מחיר לביטוח חיים