ביטוח משכנתא השוואת מחירים השווה ביטוחים
ביטוח רכב ביטוח חובה

מהו ביטוח חובה לרכב

ביטוח חובה לרכבכיום ביטוח חובה הוא מונח שגור בפי כל, וכל מי שיש לו רכב כבר מכיר את הביטוח הזה. מדובר בביטוח היחידי ברכב שחובה לעשותו על פי חוק, ולא ניתן לנהוג על כך כלי רכב המוגדר שנדרש בביטוח חובה, ללא הביטוח המדובר. את הביטוח הזה חוקקה הכנסת עוד בשנות ה-80, כדי שניתן יהיה להתמודד עם מכת תאונות הדרכים שאנו סובלים ממנה עד היום. ביטוח חובה, כאמור, חייב לעשות כל בעל רכב על מנת שניתן יהיה להעלות את הרכב עצמו על הכביש.

מה תפקידו של ביטוח חובה

ביטוח חובה למעשה מגבה את בעל הרכב במידה ונגרמת לה תאונת דרכים מכל סיבה שהיא. כאשר אנו נקלעים למצב של תאונה, יש סיכוי מאוד גבוה שיהיו נפגעים, בין אם אלו נפגעים אחרים בתוך הרכב ובים אם זהו הנהג עצמו. על מנת שניתן יהיה להתמודד עם ההוצאות הכספיות אל מול הנזקים הפוטנציאליים, מופעל ביטוח החובה וניתן באמצעות להתמודד עם ההוצאות הכספיות המלוות את האירוע. חשוב מאוד לדעת להפעיל ביטוח חובה ברגע שיש בכך הצורך, כמובן לאור השאיפה לא להשתמש בביטוח הזה לעולם.

הרפורמה בתחום של ביטוח חובה

עד 2004 מדינת ישראל היא זו שקבעה מהו הסכום אותו צריך היה לשלם כל בעל רכב בשביל ביטוח חובה, ומאז אותה שנה חלה רפורמה משמעותית בתחום הביטוחים, וכיום לכל חברת ביטוח יש את המנדט לקבוע מהו התעריף של ביטוח החובה שהיא תגבה מכל מבוטח. הרפורמה הכניסה את תחום ביטוחי הרכב לשוק החופשי ופתחה אותו לתחרות, מה שנותן את היתרון הגדול לכל לקוח ולכל חברת ביטוח ליהנות ממגוון עצום של לקוחות וממחרים אטרקטיביים.

השוואת מחירים של ביטוח חובה

מכיוון שמדובר בתחום שבו השוק החופשי הוא השולט, כל בעל רכב יכול לקבוע היכן הוא רוכש פוליסה של ביטוח חובה, וכל בעל רכב יכול לעשות סקר שוק על מנת שההצעות מכל החברות המדוברות יוכלו להיות מונחות אל מול עיניו. מעבר לכך, השוואת המחירים יכולה בהחלט לצאת בסופו של דבר לטובת הלקוח, משום שכל חברת ביטוח מבקשת לעצמה לקוחות רבים, ולכן היא מציעה מחירים נוחים לפוליסות ביטוח חובה.

הכי חשוב זה לנהוג בזהירות

המטרה שלנו היא לא להפעיל אף פעם את הפוליסה. ביטוח חובה צריך לשלם ולא להשתמש בו לעולם. אם אנו נוהגים בזהירות ראויה ומשתדלים לשמור על כל כללי הבטיחות, שום ביטוח חובה לא יופעל, והסטטיסטיקה תפסיק להרתיע.

קבל הצעה לביטוחמחשבון משכנתא

 
סכום ההלוואה
ריבית שנתית %
מספר השנים Years
 
מספר תשלומים
תשלום חודשי

הצעת מחיר לביטוח חיים