ביטוח משכנתא השוואת מחירים השווה ביטוחים
ביטוח משכנתא רכיב ביטוח החיים

רכיב ביטוח החיים בביטוח המשכנתא

ביטוח בחיים בתוך ביטוח במשכנתאמשכנתא היא אחת ההלוואות הגדולות ביותר שאדם יכול לקחת במהלך חייו, ומכיוון שמדובר בהלוואה מאוד גדולה, שיכולה להגיע עד לכמה מאות אלפי שקלים ואף יותר, זמן החזר מתפרש על פני שנים רבות, ויש מי שלוקחים משכנתא עם החזר של 25 שנה. בנוסף למשכנתא, היום גם רוכשים פוליסת ביטוח משכנתא, המורכבת מהרכיב של ביטוח מבנה ומהרכיב של ביטוח חיים. הרכיב של ביטוח מבנה בביטוח המשכנתא מגבה את הצד של הנכס, ואילו הרכיב של ביטוח חיים מכסה את היכולת של הלווה להחזיר את המשכנתא עד סופה.

להסתכל 25 שנה קדימה

כאשר אנו לוקחים משכנתא, אנו לא יודעים מה יקרה עד ליום שבו נחזיר את כל הסכום, כולל הריבית, עד לשקל האחרון. אין לנו את האפשרות לדעת מה יקרה עוד כמה שנים, ואפילו לא מה יקרה ברגע שנחצה את סף הדלת של הבנק לאחר שלקחנו את המשכנתא. לכן חשוב מאוד לעשות ביטוח משכנתא ולדעת מה כולל הרכיב של ביטוח חיים בביטוח הכללי. במבט קדימה, כמה שנים מן הרגע הזה, מדובר בתקופה אחרת הן מבחינה פיזית והן מבחינה תודעתית, והידיעה כי נחזיר את ההלוואה במלואה היא לא תמיד ברורה לנו.

המחלה והמוות כחלק מן החיים

בביטוח המשכנתא, הרכיב של אותו ביטוח חיים בעצם מגבה אותנו במקרה ומשהו קורה לנו. היום ישנם בישראל אלמנים ואלמנות שנשארו לבדם, לאחר שבני הזוג שלהם נפטרו, ומעבר לצער ולתחושת האובדן הגדולה, יש גם את החלק של המשכנתא. כאשר אדם נפטר בטרם עת, הוא משאיר נכסים וחובות למשפחתו ולשיירים, ומדובר בנטל גדול מאוד, אם הלווה כבר לא בין החיים על מנת שיוכל להחזיר את החוב. לכן, ברכישת ביטוח חיים בעצם אנו מגבים את עצמנו ליום שאנו לא מייחלים לו – ליום שאחרי המוות שלנו.

הרחבות של ביטוח חיים

אפשר גם להרחיב את הפוליסה עצמה. מעבר למוות, ניתן להוסיף עוד סעיפים הכוללים היווצרות תנאים שימנעו מאיתנו להחזיר את המשכנתא. ניתן להרחיב כל ביטוח חיים לסיטואציות של אבטלה מסיבה כזו או אחרת, שמונעת מאיתנו להחזיר את הכסף, או מגילוי מחלה כרונית וסופנית, כמו מחלות לב, סרטן, או אפילו נכות שמונעת מאיתנו לעבודת ולהחזיר את הכסף.

לבדוק מה כוללת הפוליסה

כל ביטוח חיים כולל סעיפים כאלו ואחרים, ועלינו לדעת ולהכיר את הסעיפים הללו. לכן חשוב מאוד ללמוד את חומר הפוליסה ולראות מה אנו מקבלים ועבור מה אנו משלמים. בסופו של דבר, מדובר בהתחייבות לשנים רבות קדימה.

קבל הצעה לביטוח


מחשבון משכנתא

 
סכום ההלוואה
ריבית שנתית %
מספר השנים Years
 
מספר תשלומים
תשלום חודשי

הצעת מחיר לביטוח חיים