ביטוח משכנתא השוואת מחירים השווה ביטוחים
ביטוח דירה נזקי מים

ביטוח נגד נזקי מים

ביטוח לנזקי מיםכאשר אנו נכנסים לדירה חדשה, אחד המהלכים החשובים ביותר שאנו יכולים לעשות לטובת איכות החיים שלנו בהמשך הוא ביטוח דירה. הביטוח עצמו מחולק לכמה חלקים ואחד החלקים הוא ביטוח נגד נזקי מים. מדובר באחד הנזקים הבעייתיים ביותר שיש, משום שמרבית החפצים שלנו בדירה לא עומדים בזמן שיטפון, והנזק יכול להיות רב מאוד. לכן אנו צריכים לחשוב על נזקי המים כבעיה פוטנציאלית ומכיוון שכך, אחד הפיתרונות הטובים ביותר לעניין הוא ביטוח נגד נזקי מים.

סיבה שיכולה לגרום לנזקי מים

בכל דירה יש מספר גורמים שיכולים להשתבש ולהזיק לשאר חלקי הבית, במידה והפעילות שלהם יוצאת מכלל פעילות נורמאלית. אחד הגורמים הוא צינורות המים שיש לנו. בכל בית ישנם מספר ברזים, כאשר כולם מתרכזים באמצעות צינורות במרכז מערכת המים, שם מזינים צינורות יותר גדולים את המים. יכול להיוותר מצב שבו אחד הצינורות מתפוצץ, בכל נקודה שהיא, וגורם להצפה בעייתית. כנגד גורם שכזה כדאי לעשות ביטוח נגד נזקי מים.

סיבה נוספת לבעיית נזקי מים

מעבר לצינורות המים הנקיים, יש בבית גם צינורות ביוב. מערכת הביוב מנקזת את המים שהשתמשנו בהם כבר, ומנתבת אותם אל מחוץ לדירה. גם שם יכול להיווצר פיצוץ מסיבה כזו או אחרת, מה שיכול לגרום לרטיבות בקירות, או לנזק אחר, וצריך לטפל בזה. ביטוח נגד נזקי מים אמור לכסות את הנזקים הללו בכל צורה שתידרש, על פי תנאי הפוליסה. תנאי הפוליסה יכולים להציע שתי צורות כיסוי מאוד פשוטות, אך נבדלות האחת מן השנייה.

אינסטלאטור מטעם חברת הביטוח

בעיית מים יכול לפתור רק שרברב, ואחד הפתרונות הוא שרברב שמגיע מטעם חברת הביטוח. במקרה הזה חברת הביטוח שולחת איש מקצוע שיטפל בבעיה והיא זו שמשלמת לו. יש מי שיראו בפיתרון הזה כבעייתי, משום שלבעל הדירה אין את האפשרות לדעת האם זהו שרברב טוב ומקצועי, וגם לשרברב אין את הצורך לתת דין וחשבון לבעל הדירה בכל מקרה, משום שזוהי עסקה של ביטוח נגד נזקי מים. הבעיה יכולה להיפתר, אולם היא גם יכולה להסתבך באותה המידה.

אינסטלאטור מטעם בעל הבית

ביטוח נגד נזקי מים יכול להציע גם את האפשרות שהשרברב יהיה מטעם בעל הבית עצמו. אם בעל הבית לא רוצה את השרברב של חברת הביטוח הוא יכול לבחור שרברב באופן עצמאי, ומתוקף אותו ביטוח נגד נזקי מים השרברב ייתן הצעת מחיר, ואם זה גבוה ממחיר השמאי של חברת הביטוח, ההשתתפות העצמית תהיה גבוהה יותר.

לעיתים חלק מביטוח המשכנתא מכס נזקים שונים למבנה הדירה.

קבל הצעה לביטוח


מחשבון משכנתא

 
סכום ההלוואה
ריבית שנתית %
מספר השנים Years
 
מספר תשלומים
תשלום חודשי

הצעת מחיר לביטוח חיים