ביטוח משכנתא השוואת מחירים השווה ביטוחים
מחשבון משכנתא משכנתא בריבית משתנה

משכנתא בריבית משתנה

ריבית משתנה במשכנתאכאשר מגיע היום שבו אתם מחליטים שאתם רוצים וצריכים לקחת משכנתא על מנת שתוכלו לקנות את הבית שתמיד רציתם, נפתחות לפניכם מספר אפשרויות של ריבית. אתם יכולים לקחת משכנתא עם ריבית קבועה ואתם יכולים לקחת משכנתא בריבית משתנה, כאשר לכל אחת מן האופציות יש את היתרונות ואת החסרונות שלה. דבר אחד יכול להיות בטוח בכל מצב, והוא שריבית אכן תהיה. אי אפשר לקחת הלוואה ללא ריבית בכלל, והשאלה היא איזו ריבית תצורף למשכנתא. עקרונית משכנתא בריבית משתנה יכולה להיחשב טובה יותר מאשר ריבית קבועה, אך אי אפשר אף פעם לדעת מה תהיה הריבית הבאה.

התקופות של משכנתא בריבית משתנה

כאשר אנו לוקחים משכנתא בריבית משתנה, אנו מחליטים ביחד עם הבנק שמדובר בתקופות שבהן הריבית תתעדכן מפעם לפעם. אחד היתרונות הגדולים ביותר של משכנתא עם ריבית משתנה הוא שניתן לקחת משכנתא כאשר יודעים שהריבית היא נמוכה מאוד יחסית, שכן מדובר בריבית שמתייחסת בעיקר למשכנתאות, או להלוואות קצרות טווח, עם תקופת החזר מאוד ברורה, של מספר שנים קצר, אך ברגע שהריבית מתעדכנת, היא יכולה לקפוץ פלאים לגובה מאוד משמעותי מבחינת ההבדלים, וכאן קבור הכלב.

הסיכון של משכנתא בריבית משתנה

אמנם יש לכל משכנתא עם ריבית משתנה גם ריבית עוגן, כלומר זוהי הריבית שאליה נצמדת הריבית המשתנה, או התופסת של הריבית אותה משנה הבנק בהתאם למנגנון המפקח על הריביות. מדובר עקרונית בדרך מאוד נוחה לקבלת או להחזרת המשכנתא, אך הסיכון הגדול הוא השלב שאחרי. בנוסף לעוגן, יכולה להיווסף סכום החזר גדול שלא היה צפוי ברגע לקיחת ההלוואה, ובעצם אם מקזזים את ההחזר הגבוה עם ההחזר הנמוך יחסית שיש לנו ברגע לקיחת המשכנתא ובתקופה שמי אחרי, נראה כי משכנתא בריבית משתנה היא עניין שיש לחשב אותו כראוי.

מתי כדאי לקחת משכנתא בריבית משתנה

הריביות זהו עניין שמשתנה מתקופה לתקופה, ואומרים שכאשר הריביות גבוהות, עדיף לקחת משכנתא בריבית משתנה, משום שאמנם מדובר בריבית גבוה, אך ההשערה היא שהריבית דווקא תרד עם הזמן, בניגוד לתקופה שבה הריביות נמוכות, ואז עדיף לקחת משכנתא עם ריבית קבועה, משום שיותר נמוך מזה כנראה והריבית לא תרד.

איש מקצוע יכול לפתור את הבעיות

יש הרבה מאוד שאלות לגבי הכדאיות של כל מסלול, והדרך שלכם למצוא את התשובות היא באמצעות התייעצות עם איש מקצוע שמבין בתחום. כל שאלה יכולה לקבל תשובה על ידי אדם שמבין בנושא.

השווה מחירי ביטוח דירה ומבנה און ליין!

קבל הצעה לביטוח


מחשבון משכנתא

 
סכום ההלוואה
ריבית שנתית %
מספר השנים Years
 
מספר תשלומים
תשלום חודשי

הצעת מחיר לביטוח חיים