ביטוח משכנתא השוואת מחירים השווה ביטוחים וחסוך עשרות אלפי שקלים
ביטוח רכב כל מה שרצית לדעת.

שאלות ותשובות עבור ביטוח רכב

שאלות ותשובות ביטוח רכבהיום בישראל יש מספר עצום של רכבים, והנתון הזה מתייחס גם לכל פוליסות הביטוח שבעלי הרכבים השונים עושים מדי שנה לרכבים שלהם. יש הרבה מאוד שאלות שכל בעל רכב שואל את עצמו לגבי ביטוח רכב, מאחר ויש סוגים רבים של ביטוחים וכל חברה מציעה פוליסות אחרות, חשוב מאוד לדעת לפחות חלק מן התשובות לגבי השאלות הרבות הללו. בכל מקרה, חשוב לדעת את הבסיס של הנושא, כדי שניתן יהיה לבטח את הרכב בלב שלם.

מה זה ביטוח חובה?

כל רכב חייב ביטוח רכב, וכאשר מדברים על ביטוח רכב, מדברים על ביטוח חובה. כבר קרוב לשלושים שנה שעולם הרכב בישראל נמצא תחת החוק המחייב כל רכב להיות עם ביטוח חובה. מדובר בחוק בחוקק על מנת שניתן יהיה להתמודד עם תאונות הדרכים הרבות שמתרחשות מדי שנה בצורה טובה יותר. מאחר ויש לא מעט כאלה, ביטוח רכב חובה מחייב כל בעל רכב להיות מבוטח במידה ומתרחשת לה תאונת דרכים עם נפגעים בנפש. רכב בלי ביטוח חובה יורד מהכביש.

מהו ביטוח מקיף?

ביטוח רכב חובה תקף לגבי פגיעות בנפש שיש בתוך הרכב, אך הביטוח לא מכסה פגיעות ברכב עצמו. ביטוח רכב מקיף בעצם משלים את מה שהביטוח החובה אינו עושה, ומכסה גם את הנזקים שיכולים להיגרם לרכב עצמו, בין אם מדובר בתאונת דרכים, או בנזקים שנגרמים לרכב כתוצאה מוונדליזם, מפריצות וגניבות. לכל פוליסת ביטוח מקיף יש את הסעיפים שמפרטים את ההגנה של הפוליסה עצמאי.

מה המטרה של ביטוח צד ג'?

ביטוח רכב חובה ומקיף כוללים אלמנטים מסוימים שיכולים להיפגע כתוצאה מתאונת דרכים או מפגיעה אחרת, שבדרך הטבע או מעשה אדם. ביטוח צד ג' למעשה מכסה הוצאות משפטיות ורפואיות במידה והיה ונפגע גם צד שלישי באירוע. כאשר נפגע צד שלישי ההוצאות מתחילות לגדול וביטוח בהחלט יכול לעזור כאן. מדובר בפוליסות שיכולות להגיע עד לכ-500,000 שקלים, פחות או יותר, וזה משתנה מפוליסה לפוליסה. ביטוח רכב צד ג' לרוב מגיע גם כתוספת לביטוח המקיף, ומדובר בעסקה שיכולה השתלם יותר למבטח עצמו, במידה וקורה משהו, חס וחלילה, שדורש את הפעלת הפוליסה עצמה במהירות המרבית.

במידה וחברת הביטוח לא רוצה לבטח

יש נהגים מועדים לפורענות, עם תיק עבירות מאוד גדול, או כל סיבה אחרת שחברות הביטוח מסרבות לבטח אותם. המקרה כזה, יש את הפול, שהוא גוף המאורגן על ידיד חברות הביטוח והמדינה, והוא יכול לבטח, אולם תמורת סכום גבוה מאוד מן התעריפים הרגילים.

ביטוח רכב -  לפחות 20% הנחה ברכישת ביטוח באתר!

קבל הצעה לביטוח


מחשבון משכנתא

 
סכום ההלוואה
ריבית שנתית %
מספר השנים Years
 
מספר תשלומים
תשלום חודשי

הצעת מחיר לביטוח חיים